Vzťahy medzi Turkami a Kurdami od roku 2013 do súčasnosti Martin Dudáš 5.4.2016 Hoci k obnoveniu turecko-kurdského konfliktu došlo pred niekoľkými mesiacmi, české aj slovenské médiá mu venovali len málo pozornosti. Tento text mapuje… Přečíst »
Poslúžia bombové útoky Turecku k podpore priameho zásahu v Sýrii? Matúš Jevčák 30.3.2016 V posledných mesiacoch zažíva Turecko sériu teroristických útokov uskutočnených Stranou kurdských pracujúcich (PKK) respektíve pridruženou organizáciou Sokoly za slobodu Kurdistanu (TAK)… Přečíst »
Vývoj mírového procesu s Kurdskou stranou pracujících ve světle protivládních protestů v Turecku Tomáš Kaválek 1.8.2013 Analýza postoje Kurdů k protivládním protestům v Turecku a možné dopady těchto událostí na mírový proces mezi Ankarou a PKK. Přečíst »
İmralský mírový proces má zelenou Tomáš Kaválek 5.4.2013 Minulý měsíc jsme na našich stránkách publikovali komentář k nejnovějšímu vývoji mírových jednání mezi Kurdskou stranou pracujících (PKK) a Tureckem.… Přečíst »