Brněnské výstaviště po dvou letech opět poskytlo své prostory veletrhu IDET (International Fair of Defence and Security Technology) zaměřenému na moderní techniku a trendy v otázkách bezpečnosti a vojenství. S IDETem probíhal souběžně i ISET a PYROS, veletrhy zaměřené na policejní a požární techniku .
Veletrhu vévodila bojová vozidla pěchoty. Jelikož se Armáda České republiky chystá nahrazovat svá BVP-2, bylo zřejmé, že se dodavatelé potenciálních nástupců chtěli předvést v co nejlepším světle. Na nejvíce prominentních místech tak bylo možno najít například Pumu a Lynx od německé společnosti Rheinmetall.
Jejich největším pomyslným konkurentem je původně švédský CV90, nyní dále vyvíjený a dodávaný britskou společností BAE systems. Ta předvedla na IDETU dvě verze, jednu s tradiční osádkovou, a druhou s bezosádkovou věží.
Nejzajímavějším však na poli BVP byl pro domacího návštěvníka jistě koncept Wolfdog od společnosti Zetor. Firma známá především svými traktory by se ráda prosadila i do vojenského průmyslu, a přichází tak s konceptem svého vlastního BVP. Na IDETu se ovšem ukázál jen jako model, Zetor počítá, že by první prototyp mohl existovat nejdřív v příštím roce. Kromě BVP bylo možno vidět i mnoho další různé techniky, například Pandur II již komepletně licenčně vyroben českou Tatrou. Dalším zajimavým exponátem s českými kořeny bylo polopancéřované otevřené lehké průzkumné vozidlo PERUN, které vyvinula firma SVOS Přelouč pro vojáky z prostějovské 601. skupiny speciálních sil.
Českou specialitou je rovněž IGLU, mobilní pohotovostní skládací úkryt s vysokou úrovní balistické ochrany, na jehož vývoji se podíleli studenti z Univerzity obrany. Poměrně dobře ukrytý, ale o nic méně zajímavý byl rovněž Dron CANTAS od společnosti Excalibur International, která je součástí holdingu Czechoslovak Group. Originální koncepce dronu umožňuje kolmý start a přistání a zároveň dobré letové vlastnosti a dolet.
Dále se na IDETu představila velká škála různých zbraňových systémů, ručních zbraní, ale i vojenského oblečení a různých dalších doprovodných prostředků. Nechyběla však ani „domácí“ Armáda ČR se svou expozicí předvádějící vrtulníky Mil Mi-8 a Mi-24, systémy elektronického boje, senzory včasného varování a další vybavení. Novinkou letošního IDETu byl takzvaný kybernetický pavilon věnovaný otázkám kyberbezpečnosti. V pavilonu probíhaly ukázky, přednášky a workshopy na toto aktuální téma. Kromě vojenské techniky se ve vedlejším pavilonu konala výstava dalšího vybavení, jež spadalo pod ISET a PYROS – hasičské, záchranářské a policejní.